Головна

Друк

Богослужбовий устав на 10-17 лютого

Автор: Єрей Дмитро Белей.

 10  (28) НЕДІЛЯ Про Закхея. Гл. 4. Єв. 4.

Прп. Єфрема Сирина.

Вечірня: «Блажен муж». На «Господи, взиваю» 10 стихир: 7 воскрес. і 3 прп., Сл.: прп., І нині: догмат 4-го гласу. Прокімен дня. Стиховня неділ. По «Отче наш» тропар воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом тропаря прп. Великий відпуст з помин неділі та прп.

Утреня: по «Бог Господь» тропар воскресний (2 р.), Сл.: прп., І нині: богородичний з неділ. за гласом Сл. Катизми черг., сідал. неділ., Полієлей, «Ангельський собор», іпакой, степенна та прокімен 3-го гласу. Єв. Лк. зач. 112; 24, 1-12.«Воскресіння Христове». Пс. 50. Стихира неділ. Канон во­скресний і свв. Катавасія «Сушу» (зі Стрітення). По 3-ій пісні - кондак-ікос і сідальний прп. По 6-ій - кондак-ікос недільні. На 9-ій пісні - «Чеснішу від херувимів». По 9-ій - «Свят Господь Бог наш» і світильний воскресний, Сл.: прп., І нині: богородичний воскресного світильного. Хвалитних стихир - 8 воскресних, Сл.: стихира євангельська, І нині: «Преблагословенна». По вел. славослов’ї тропар «Воскресши із гробу». Відпуст великий з поминанням служби воскресної і прп.

Часи: на всіх тропар воскресний, Слава: на 3-му і 9-му - тропар прп., на 6-му - храму. Кондаки: на 1-му - воскресний, на 3-му і 9-му - прп., на 6-му храму.

Літургія: антифони воскресні. Тропар воскресний, Сл.: кондак воскресний, І нині: богородичний з неділ. за гласом «Слава». Прокімен воскресний. Ап. - 1 Тим. 285 зач.; 4, 9-15. Єв. - Лк. 94 зач.; зач.; 19, 1-10. Причасний «Хваліте».

11 (29) ПОНЕДІЛОК

Перенесення мощів. св. свщмч. Ігнатія Богоносця.

Вечірня: катизми нема. На «Господи, взиваю» 6 стихир: 3 Октоїха; 3 свщмч., Сл.: свщмч., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Сти­ховня Октоїха. По «Отче наш»: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. відпусто- вий за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Утреня: по «Бог Господь»: тропар свщмч. (2), Сл., І нині: богород. від- пустовий за гласом тропаря свщмч. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та свщмч. По 9-ій пісні - світильний Октоїха, Сл.: світильний свщмч., І нині: богородичний. Стиховня Октоїха. По «Отче наш»: тропар свщмч., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря свщмч. і за днем тижня.

Часи: на 1-му - дня; на 6-му - храму; на 3-му та 9-му - свщмч.

Літургія: вся служба дня. Ап. - 1 Пт. 59 зач.; 2, 21-3, 9. Єв. - Мр. 54 зач.; 12, 13-17.

12 (30) ВІВТОРОК

Трьох святителів: свв. вел. архиєреїв Василія Великого, Григорія

Богослова і Йоана Золотоустого. Св. свщмч. Іполита.

Вечірня: «Блажен муж». На «Господи, взиваю» 8 стихир свв., Сл.: свв., І нині: догмат за гласом «Слава». Прокімен дня. Три читання свв.: Вто- розак. 1, 8-17; Второзак. 10, 14-21; Муд. 3, 1-9. На Литії стихири свв. Сти­ховня свв., Сл.: свв., І нині: богород. з неділ. за гласом «Слава». На благо­словення хлібів: тропар свв. (2) і «Богородице Діво».

Утреня: по «Бог Господь»: тропар свв. (2), Сл., І нині: богород. з не­діл. за гласом тропаря свв. Катизми черг., сідальні свв. Полієлей з вели­чанням, сідал. свв. Степенна, глас 4: «Від юності моєї». Прокімен свв., Єв. - Йо. 36 зач.; 10, 9 - 16. Стихира свв. Канон Богородиці («Немокрими ногами» або «Море перейшовши») та свв. Катавасія «Сушу» (зі Стрітен- ня). По 3-ій - сідальний свв. По 6-ій - конд. -ікос свв. По 9-ій - світил. свв., Сл., Інині: богород. Хвалитні 4, всі свв., Сл.: свв., І нині: богород. за гласом «Слава». По вел. славослов’ї - тропар свв., Сл., І нині: богород. з неділ. за гласом тропаря свв. Відпуст великий.

Часи: на всіх тропар і кондак свв.

Літургія: все лише свв. Ап. - Євр. 334 зач.; 13, 7 - 16. Єв. - Мт. 11 зач.; 5, 4 - 19.

13 (31) СЕРЕДА

Свв. чудотворців і безсрібників Кира та Йоана.

Вечірня: катизми нема. На «Господи, взиваю» 6 стихир: 3 Октоїха; 3 свв. безсріб., Сл.: безсріб., І нині: богород. за гласом «Слава». Прокімен дня. Сти­ховня Октоїха. По «Отче наш»: тропар безсріб., Сл., І нині: богород. відпусто- вий за гласом тропаря безсріб. і за днем тижня.

Утреня: по «Бог Господь»: тропар свв. (2), Сл., І нині: богород. відпусто- вий за гласом тропаря свв. Катизми чергові, сідальні Октоїха. Канон Октоїха та свв. По 9-ій пісні - світильний Октоїха, Сл.: світильний свв., І нині: богоро- дичний. Стиховня Октоїха. По «Отче наш»: тропар свв., Сл., І нині: богород. за гласом тропаря свв. і за днем тижня.

Часи: на 1-му - дня; на 6-му - храму; на 3-му та 9-му - свв.

Літургія: вся служба дня. Ап. - 1 Пт. 61 зач.; 4, 1-11. Єв. - Мр. 56 зач.; 12, 28-37.

14 (1) ЧЕТВЕР

Передсвяття Стрітення. Св. мч. Трифона.

Вечірня: катизма чергова. На «Господи, взиваю» 6 стихир: 3 передсв.; 3 мч., Сл., І нині: передсв. Прокімен дня. Стиховня передсвяття, Сл., мч., І нині: передсв. По «Отче наш»: тропар мч., Сл.: І нині: передсв. Відпуст середній з помин. дня тижня і мч.

Утреня: по «Бог Господь»: тропар передсв. (2), Сл.: мч., І нині: передсв. Катизми черг., сідальні передсв. Пс. 50. Канон передсв. і мч. По 9-ій - світиль­ний мч., Сл., І нині: передсв. Стиховня передсв. По «Отче наш»: тропар мч., Сл., І нині: тропар передсв.

Часи: на всіх тропар передсв.; на 3 та 9 - Сл.: мч. Кондаки: 1 та 6 - пе­редсв.; 3 та 9 - мч.

Літургія: тропар передсвяття, Сл., І нині: кондак передсв. Все інше - дня. Ап. - 1 Пт. 62 зач.; 4, 12-5, 5. Єв. - Мр. 57 зач.; 12, 38-44.

15 (2) П’ЯТНИЦЯ

СТРІТЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.

Вечірня: «Блажен муж». «Господи, взиваю» 8 стихир свята, Сл., І нині: свята. Вхід. Прокімен дня. Три читання свята: Вих. 12, 51-13, 3, 11-12, 14-16; Іс. 12, 2-3, 6, 8; Іс. 6, 1-12. На литії - стихири свята. Стиховня свята. На благо­словенні хлібів тропар свята (3). Відпуст, великий з поминанням свята.

Утреня: На «Бог Господь»: тропар свята (2), Слава, І нині: свята. Катизми чергові з сідальними свята, полієлей і величання, і пополієлейний сідальний свята. Степенна 4-го гласу: «Від юності моєї». Прокімен, євангелія і стихира свята. Єв. - Лк. 8 зач.; 2:25-32. Псалом 50. Канон свята. Катавасія свята по кожній пісні - «Сушу». По 3-ій пісні - сідальний свята, по 6-ій - кондак-ікос свята, по 9-ій - світильний свята. На 9-ій пісні «Чеснішу» не співаємо, але при-співи святкові до ірмосів і тропарів канону. Хвалитні стихири свята - 4, Слава, І нині: свята. Після великого славослов’я - тропар свята. Відпуст вели­кий з поминанням свята.

Часи: на всіх часах - тропар і кондак свята.

Літургія: антифони повсякденні (або зображальні). Вхідне свята. Тропар, кондак, прокімен, алилуя, причасний свята. Ап. - Євр. 316. зач.; 7: 7-17. Єв. - Лк. 7 зач.; 2:22-40. Замість «Достойно» - ірмос свята.

16 (3) СУБОТА

Св. і праведного Симеона Богоприємця й Анни пророчиці.

Вечірня: катизми нема. На « Господи, взиваю» 6 стихир: 3 свята, 3 свв., Сл.: свв., І нині: догмат 4-го гласу. Стиховня свята. По «Отче наш»: тропар свв., Сл., І нині: тропар свята. Відпуст великий з помин. свята і свв.

Утреня: по «Бог Господь»: тропар свята (2), Сл.: тропар свв., І нині: свята. Катизми черг., сідальні свята. Пс. 50. Канон свята. і свв. По 9-ій пісні - сві­тильний свв., Сл., І нині: свята. Стиховня свята, Сл: свв., І нині: свята. По «Отче наш»: тропар свв., Сл., І нині: тропар свята. Відпуст великий з помин. свята і свв.

Часи: на всіх тропар свята; Сл.: на 3 та 9 - тропар свв. Кондаки: 1 та 6 - свята; 3 та 9 - свв.

Літургія: антифони повсякденні. Тропар свята, Сл., І нині: кондак свята; Прокімен, алилуя і причасний свята. Ап. - 2 Тим. 293 зач.; 2, 11-19. Єв. - Лк. 88 зач.; 18, 2-8. Замість «Достойно» - ірмос 9-ї пісні канону свята.

17     (4) НЕДІЛЯ

Неділя про Митаря і Фарисея. Гл. 5. Єв. 5.

Прп. Ісидора Пилусіотського.

Вечірня: «Блажен муж». На «Господи, взиваю я» - 10 стихир: 4 Октоїха, З тріоді і 3 свята, Слава: тріоді, І нині: 1-й богородичний гласу (догмат). Сти- ховня недільна, Слава: тріоді, І нині: свята. На кінці: Тропар недільний, Слава, І нині: свята.

Утреня: На «Бог Господь»: тропар недільний двічі, Слава, і нині: свята. Катизми 2, 3. Полієлей і все інше до канону - недільне, за звичаєм. Єв. Лк. зач. 113; 24, 12-35. Слава: «Покаяння двері відкрий мені», І нині: «На спасення стежки» і т д. Канонів 4: недільний з ірмосом, Богородиці, тріоді і свята. Ката­васія свята. По 3-ій пісні - кондак-ікос свята і сідальний тріоді, Слава, І нині: свята; по 6-ій - кондак-ікос тріоді; по 9-ій - світильний недільний, Слава: трі­оді, І нині: свята. Хвалитних стихир - 8: 5 Октоїха і 3 тріоді з їхніми при­співами. Слава: тріоді, І нині: «Преблагословенна». По великому славослов’ї - тропар недільний, один з двох звичайних. По відпусті утрені - Слава, і нині: євангельська стихира.

Часи: на всіх: тропар недільний, Слава: свята. Кондаки - поперемінно, тобто на 1-му і 6-му - свята, на 3-му і 9-му - тріоді.

Літургія: антифони неділ., тропар неділ., і свята. Сл.: кондак Тріоді, І нині: свята. Прокімен, алилуя і причасний неділ. Ап. - 2 Тим. 296 зач.; 3, 10-15. Єв. - Лк. 89 зач.; 18, 10-14. Замість «Достойно» - ірмос 9-ї пісні канону свята.

Навігаційна стежка

Зараз на сайті

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування

Перегляди статей
26908